Pukinmäen taidekoululaiset esiintyvät Malmitalolla (os. Ala-Malmin tori 1) huhtikuussa! Liput kaikkiin esityksiin alkaen 10,50/13,50 € Lippupisteestä tai Malmitalon lipunmyynnistä. Tervetuloa!

PE 28.4. klo 18

Pukinmäen Sirkuskoulu: Matto

Sirkuskoululaisten kevätshow’ssa 2017 edistyneimmät oppilaat seikkailevat mattojen maailmassa!

Lisätiedot
Facebook-tapahtuma

LA 29.4. klo 15

Perinteinen kevätsirkus

Pukinmäen sirkuskoulun eri-ikäiset oppilaat esittelevät taitojaan kevätsirkusesityksessä. Lavalla nähdään pidempään harrastaneiden huikeaa taituruutta sekä pienten ensiesiintymisiä. Lajeina on muun muassa akrobatiaa, ilma-akrobatiaa, tasapainoilua, vanteita ja jongleerausta.

Lisätiedot

LA 29.4. klo 19

Pukinmäen Teatterikoulu: Anne Frankin unelmia

Pienoisnäytelmä Anne Frankin unelmia kertoo juutalaisvainoa piileskelevästä nuoresta tytöstä tämän eri ikävaiheissa. Anne kirjoitti elämänsä vaiheet päiväkirjaansa, jolle hän uskoutui kuin ystävälle syvimmistä ajatuksistaan ja toiveistaan. Unelmiensa avulla hän pääsi pakenemaan rajoitetun elämänsä yksitoikkoisuutta, jatkuvaa pelkoa ja ympäröivää epätietoisuutta huomisesta. Näytelmä perustuu osittain Anne Frankin päiväkirjan teksteihin. Rooleissa nähdään Pukinmäen Taidekoulujen oppilaita.

Lisätiedot
Facebook-tapahtuma